↓ Přeskočit na sekce
↓ Přeskočit na menu

Komentáře ke článku Ernst Zündel - 5 let vězení

Vložit komentář

prosíme pište k věci a pokud je to možné používejte diakritiku

[5] bush | 14.7.2007, 12:25

Přidám svůj komentář jen k části týkající se Charty 77, protože již k webmasterově odpovědi není potřeba cokoli dodávat.

Hupin, 13.7.2007 15:27:
Mohlo by se stát, že jednoho dne řeknu, že Václav Havel a celá Charta 77 byla komunistickou STB vytvořená a udržovaná opozice KSČ, což si ostatně myslím a policie mě přijde zatknout, tři roky držet ve vězení bez vznesení obvinění a potom odsoudí na dalších pět let za popírání jasně dané pravdy.

Předně řeknu toto: Váš názor můžete předložit, kde chcete, ale pokud ho prezentujete na veřejnosti měl byste ho také faktograficky doložit a podpořit. Toto tvrzení neplatí jen pro Vás, ale pro všechny, kteří se účastní debat.

Nezbývá mi nic jiného, než se Vás zeptat z jakých pramenů (archivní materiály, osobní dokumenty chartistů, dostupná literatura, etc..) čerpáte, když obviňujete členy disidentu ze spolupráce s StB? Jste snad držitelem průkazného materiálu, který dokazuje spolupráci disidentů s StB?

Žádný historik, který se tímto tématem zabýval a zabývá, nikdy nic takového nenapsal, prestože strávil studiem archivních materiálů k tématu více času, než kdokoli jiný. Problém je v tom, že veřejnost projevuje jen minimální zájem o vědecké práce historiků. Dnes jsou oblíbené spíše spekulativní žánry a populárně naučné publikace.

Další problém je ve školství - ve výuce moderních dějin. 20. století je v hodinách dějepisu věnováno jen minimum času, přestože se nás jako současně žijících lidí dotýká nejvíce.

Veřejnost také neví jaké vědecké instutice se zabývají moderními dějinami. Kolik obyvatel ČR zná tyto instutice: Ústav pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky nebo snad Vojenský historický ústav? Myslím, že za tuto situace nemohou ony instituce, ale sdělovací prostředky a nízký zájem veřejnosti o jejich činnost.Nyní se však vraťme k Vašemu obvinění chartistů ze spolupráce s StB.

celá Charta 77 byla komunistickou STB vytvořená a udržovaná opozice KSČ
Copak mi řeknete na to, že zakladatelé Charty 77 byly sledováni, pronáledováni a vyslýcháni příslušníky StB. Jan Patočka - jeden z mluvčích Charty 77 - dokonce na následky vyslýchání StB zemřel!

Hupin, 13.7.2007 15:27:
popírání jasně dané pravdy

Vy se domníváte, že existuje jakási "jasně daná pravda" (já bych to nazval spíše 100% nebo univerzální pravda) ? To je velmi smutné, protože jen těžko potom můžete chápat svět, do které jste se narodil, natož historii.

Hupin, 13.7.2007 15:27:
Tak se prosím zamyslete...

Já se historii 20. století věnuji již delší dobu a budu v tom také pokračovat studiem na VŠ a poté doufám i v zaměstnání, tudíž se zamýšlím velmi často. Ovšem výrazně pochybuji o tom, zda Vy jste někdy nad svojí tezí přemýšlel.

Opravdu mě velmi mrzí, že se setkávám s těmito názory, které nejsou nijak podloženy fakty a spíš bych je nazval nepodloženými obviněními bez základní znalosti dějin 20. století. Uvědomujete si vůbec, že tímto svým komentářem urážíte velké množství občanů ČR - nejenom chartisty, ale i všechny historiky, protože jejich snaha a práce dopadají na "neúrodnou půdu" a je de facto zbytečná.


Citovat 
[4] webmaster | 14.7.2007, 11:43

Předně říkám, že takovéto komentáře budou příště smazány. Tento zůstane pro výstrahu. Poslouží jako zářný příklad toho, že tento web nevznikl nadarmo.
Cílem našeho webu je poukázat na fakt, že dějinám 20. století je ve školách věnováno jen velmi málo času a tuto nedůstojnost napravit. Přitom právě historie 20. století je troufám si tvrdit nejpodstatnějším obdobím, protože nás tyto události bezprostředně ovlivnily (buď přímo nebo nepřímo přes rodiče či prarodiče). Z vlastní zkušenosti mohu říct, že na gymnáziu jsme za 8 let výkuky věnovali dějinám 20. století cca 1 měsíc (navíc výuka skončila po druhé světové válce, protože se ostatní nestihlo probrat). Další problém asi bude v tom, že učitelé sami vyrůstali na pokřivených znalostech v dobách komunismu, takže pokud sami nebádají (jako že si nedělám iluze), tak prostě ani nemohou soudobé dějiny nějakým nadhledovým přístupem učit.
I když se tento web věnuje druhé světové válce, odpovím na celý Váš komentář, (který je spíše určen pro odborníky z webu totalita.cz).

Hupin, 13.7.2007 15:27:
Nezdá se Vám to postavené malinko na hlavu? Myslím zločin popírání holokaustu.

Nezdá.Hupin, 13.7.2007 15:27:
On někoho zavraždil, fyzicky napadl, okradl, nebo někomu fyzicky uškodil?

Ne, ale trestný čin nejsou jen loupeže, vraždy a fyzické násilý, ale i trestné činy hospodářské nebo trestné činy proti lidskosti.Hupin, 13.7.2007 15:27:
Já se domnívám že ne, že pouze veřejně řekl, co si o holokaustu osobně myslí.

A já tvrdím, že se dopustil trestného činu. Podle našich zákonů by se dopostil trestného činu Podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka (viz § 260 až 261a. Viz citace z § 261a:
Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit nacistické nebo komunistické genocidium nebo jiné zločiny nacistů nebo komunistů proti lidskosti, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.
Hupin, 13.7.2007 15:27:
Připadá mi to, že se celá západoevropská civilizace staví do role demokrata

Vy se necítíte být příslušníkem západoevropské civilizace? Já ano.Hupin, 13.7.2007 15:27:
Mohlo by se stát, že jednoho dne řeknu, že Václav Havel a celá Charta 77 byla komunistickou STB vytvořená a udržovaná opozice KSČ, což si ostatně myslím

Přiznám se, že nemám slov. Tímto urážíte všechny disidenty a odpůrce komunismu. Jenom bych Vám připomněl, že díky nim teď žijete v demokracii.
Hupin, 13.7.2007 15:27:
policie mě přijde zatknout, tři roky držet ve vězení bez vznesení obvinění

Bez vznesení obvinění Vás nikdo nemůže držet ve vězení tři roky!Hupin, 13.7.2007 15:27:
Tak se prosím zamyslete

Nápodobně. Měli bychom se však zamyslet všichni. Evidentně nejsme se svou vlastní nedávnou historií dostatečně srovnáni.


Citovat 
[3] Hupin | 13.7.2007, 15:27

Nezdá se Vám to postavené malinko na hlavu? Myslím zločin popírání holokaustu. Nechci to zveličovat, nebo naopak bagatelizovat, ale nezdá se mi správné, že zavřou člověka do vězení na pět let za jeho názor. On někoho zavraždil, fyzicky napadl, okradl, nebo někomu fyzicky uškodil? Já se domnívám že ne, že pouze veřejně řekl, co si o holokaustu osobně myslí.
Připadá mi to, že se celá západoevropská civilizace staví do role demokrata, který bojuje za svobodu slova, lidská práva apod., kritizuje mimo jiné diktátorské státy z potlačování těchto práv a snaži se přinášet demokracii tam, kde to jenom jde. Přitom tento "demokrat" potlačuje lidská práva stejně jako kdejaký jiný diktátor tím, že nedovolí člověku jiný názor na věc.
Mohlo by se stát, že jednoho dne řeknu, že Václav Havel a celá Charta 77 byla komunistickou STB vytvořená a udržovaná opozice KSČ, což si ostatně myslím a policie mě přijde zatknout, tři roky držet ve vězení bez vznesení obvinění a potom odsoudí na dalších pět let za popírání jasně dané pravdy. Tak se prosím zamyslete...


Citovat 
[2] bush | 10.7.2007, 11:23

O tom můžeme pouze spekulovat, ale pravý důvod znají jen pánové samotní.

Co máte na mysli onou podložeností? Stačí "správně" vybírat argumenty a skládat z nich předem danou mozaiku - pokud budete s historií takto pracovat, tak budete vždy něco popírat.

Btw. Jak si představujete vědecké doložení popírače holocaustu ?


Citovat 
[1] www | 9.7.2007, 20:41

Docela by mě zajímalo, co pány k takovýmto názorům vedlo. Nějak to tu nevidím. Nějak podložené to mít museli, ne?


Citovat 

úvod | Články |Aktuality | Fotografie | Osobnosti | Odkazy | Diskuze | Informace

2. světová válka

Druhá světová válka

druha.svetova.cz


© 2007 - 2017 druhá světová válka | RSS | RSS komentáře | prohlášení o přístupnosti | textová verze | mapa webu | Jiří Baloun

Referáty-seminárky.cz | Dějepis.info - referáty z historie | Svaz důstojníků a praporčíků Armády ČR | Sdružení bývalých politických vězňů | Dřevěné hračky české výroby | Domácí pekárny chleba | Zmrzlinovače | Domácí mlýnek na obilí | Odšťavňovače a smoothie mixéry | Zavařovací hrnce | Sušičky ovoce a zeleniny | Fritézy bez oleje | Svářečky fólií - vakuovačky | Devizové Centrum